Urszula Bazin
Strona główna
wasz przewodnik
wycieczki
kontakt
Menu mobile
Urszula Bazin
Bienvenue sur la côte d’azur

wasz przewodnik
Urszula Bazin
Jestem licencjonwanym przewodnikiem po Lazurowym Wybrzeżu. Jest to region, który świetnie znam, gdyż mieszkam tu od 18 lat. Moją pasją sa podróże i odkrywanie nowych miejsc a dzielenie się tym sprawia mi wielką frajdę.  
Dlatego właśnie połączyłam piękne z pożytecznym i wybrałam zawód przewodnika. 
Studiowałam Iberystykę na Uniwersytecie Wrocławskim, a w Nicei ukończyłam studia, które pozwoliły mi uzyskać dyplom Przewodnika po Francji. 
 
Z przyjemnością
przybliżę Państwu uroki Lazurowego Wybrzeża.  
Autem, piechotą, yachtem czy helikopterem, śladami gwiazd filmowych, artystów i pisarzy, w kolorze ochry i błękitu, kosztujac przysmaki śródziemnomorskiej kuchni... 
 
Zapraszam Państwa na wspólne zwiedzanie!

wycieczki
Nicea
NICE
Kolebka Grecko-Rzymska
"Nissa la Bella" z Promenadą Anglików, Zatoką Aniołów, i Starym Miastem. Czar Belle Epoque, wpływy włoskie oraz pełen barw i zapachów targ prowansalski urzecze każdego.
 

Monako - Monte Carlo
MONACO
Klejnot Lazurowego Wybrzeża
Malutkie suwerenne księstwo z Pałacem Ksiażęcym - siedzibą Rodziny Grimaldi. Tuż obok luksusowa dzielnica Monte Carlo z pięknym, historycznym kasynem. Dla wielbicieli Formuły 1- tor, który można zobaczyć i przemierzyć.
Cannes
CANNES
Stolica kina
Odbywa się tu coroczny Miedzynarodowy Festiwal Filmowy, ze Złotą Palmą za najlepszy film. Tu przejdziemy się słynną „Croisette” w blasku fleszy paparazzich. Dla odpoczynku, z dala od zgiełku i świateł reflektorów urokliwe Wyspy Leryńskie.
Grasse
GRASSE
światowa stolica perfum
Miasto róży, jaśminu i mimozy. Mogą tu Państwo stworzyć swoje własne perfumy. Może będą to kolejne „Chanel numer 5” ? Na tych terenach toczy się akcja powieści Patricka Suskinda "Pachnidło".
Eze
EZE
Miasteczko na „orlim gnieździe”
Kręte, wąskie uliczki, ruiny średniowiecznego zamku oraz ogród egzotyczny z zapierajacą dech panoramą. To tutaj Fryderykv Nietzsche znalazł natchnienie do „Tako rzecze Zaratustra”.
Antibes
ANTIBES
Port Francuskiej Riwiery
świetnie zachowane średniowieczne stare miasto, otoczone murami obronnymi, pozwoli odkryć muzeum Picassa oraz codzienny stragan prowansalski. A spacer w porcie zadowoli niejednego amatora jachtów.
Saint-Paul de Vence
SAIN- PAUL DE VENCE
Przystankiem artystów
Miasteczko artystów „par excelence”. Urokliwe warsztaty rzemieślnicze i galerie artystyczne oraz "spektakl" pétanque czyli tadycyjnej gry w kule, w której można wziąć udział.

Saint-Tropez
SAINT-TROPEZ
Przystań jet set
Malowniczy port uwieczniony w obrazach impresionistów i fowistów. Sławę zdobył również dzięki "Żandarmowi z Saint Tropez". Wokół miasta piękne plaże, które pamiętają kroki Brigitte Bardot i nocne kluby tętniące muzyką do białego rana.
KONTAKT
Nazwisko
Email
Telefon
Wiadomość
Wyślij wiadomość
Odpowiadam w ciągu 24 godzin
telefon : +33 6 23 22 51 52
Carte n° G.N 04/06/006 P - Carte n° G.C 15/06/015 P - Wszelkia prawa zastrzeżone - Copyright - Zaprojektowane przez Sensode